Первый независимый политический портал Украины

Monthly archive

Декабрь 2016

Сергей Тупальський: таможня успішно бореться з незаконною мінімізацією митних податків

in Политика by
тупальский сергей таможня

Як зазначено главою столичної міської митниці ДФС України Сергієм Тупальським, митну службу незаконними прийомами підприємців, які займаються ввезенням товарів в Україну, не здивуєш. Не виправдовуючи такі дії підприємців, як недостовірно оформлені декларації з заниженою вартістю і неправильно вказаною категорією ввезеного вантажу, щоб отримати низьку ставку мита, можна пояснити, що робити подібні правопорушення їх мотивує криза і нестабільна українська економіка. Але економіка країни ніколи не оздоровиться, якщо, на думку Сергія Тупальського, митницею будуть неефективно вестися відрахування обов’язкових платежів за митними платежами в державну казну.

Як розповів головний столичний митник Сергей Тупальський, таможня в даний час зайнята відразу декількома завданнями, рішення яких дасть можливість створити нову, сучасну і ефективну службу. Від нової митниці очікується, що вона буде справно перераховувати до державної казни необхідні фінансові вливання по заплачених податках, буде очищена від корупції і посадових правопорушень, митні пости будуть автоматизовані з метою мінімізувати людський фактор і ризик появи корупції. Тільки так, на думку Сергія Тупальського, в митниці може бути успішно проведена давно очікувана митна реформа.

Окремим напрямом реалізації митної реформи виділяється боротьба з нелегальними центрами, які буквально таки процвітають по всій Україні і основною діяльністю яких є мінімізація митних платежів. В основу діяльності цих злочинних центрів покладено принцип ввезення товарів за заниженими розцінками, некоректна категоризація товару, щоб встановити на нього низьку ставку мита, а також, з метою максимально мінімізувати сплачувані митні податки імпортований товар ввозиться за контрактами, в яких постачальником вказано нерезидента з офшорної зони. Як похвалив своїх колег Сергей Тупальський, таможня в Києві ефективно бореться з такими правопорушниками, а також подібний центр був нейтралізований на Харківщині.

Як було відзначено Сергієм Тупальським, для митників нового покоління неприпустимі такі правопорушення, як спокуса провести товар за заниженою і завідомо неправдивою ціною, знизивши ставки мита і закривши очі на недостовірне декларування товару одержувачами. Корупція і посадові порушення з боку нелегальних центрів і деяких співробітників митних постів знижують ефективність національної митної служби в цілому, і, якщо, як було сказано Сергієм Тупальським, в митниці не відбудеться відчутних змін на краще, не варто очікувати збільшення інтенсивності поповнення державної казни митними податками.

У свою чергу, пан Сергей Тупальський (таможня) зазначив, що не тільки співробітники митниці повинні змінити свій світогляд. Представникам українського бізнесу теж слід помінятися і прийняти правила чесної гри в сплаті митних податків відповідно до реальної ціни товару. Змінюватися повинні всі учасники митного бізнес-процесу, інакше захистити економічні інтереси держави і розвивати зовнішньоекономічну діяльність буде неможливо.

Go to Top